ting), opracowaną przez Setha Godina, zgodnie z którą, odbiorca danego przekazu marketingowego sam musi wyrazić na niego zgodę, np. poprzez subskrypcję mailową lub wyszukując dane produkty, usługi bądź informacje za pomocą wyszukiwarek internetowych. Według zwolenników tej strategii, istnieje dzięki temu większe prawdopodobieństwo, że treści reklamowe trafią do osób faktycznie nimi zainteresowanych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Inbound_Marketing
Google – pozycjonowanie stron
W tekście tym zastanowimy się nad karami od Google. Kto i czy w ogóle ktoś może przez wyszukiwarki być ukarany, a jeśli tak, to w jaki sposób? Jest to proces wieloletni, który daje ogromne negatywne skutki. Warto mieć to na uwadze zajmując się pozycjonowaniem stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. Każdy błąd może skutkować ewentualnymi drobnymi karami, niemniej jednak poważne kary są dawane jedynie tym, którzy mają bardzo negatywne oddziaływanie na wyniki wyszukiwania. Wtedy można otrzymać tak zwany filtr albo ban – tyczy się to głównie wyszukiwarki Google. W innym przypadku skutki nie są aż tak dotkliwe.
SEO w dzisiejszym internecie
Współczesny internet zmienił się bardzo na przestrzeni ostatnich lat. Jeszcze 10-15 lat temu nie było wielu aż tak popularnych portali internetowych. Ludzie mają jednak potrzebę dyskusji i dyskusja ta była prowadzona przede wszystkim na forach dyskusyjnych. To fora pełniły rolę dzisiejszych grup, platform społecznościowych. Co ciekawe, takie fora były pozycjonowane w wyszukiwarkach internetowych, a co za tym idzie ich właściciele takie portale mogli monetyzować. SEO od tamtego czasu bardzo się zmieniło, ale trzeba napisać wyraźnie, że dziś w pozycjonowaniu stron liczy się jakość i jeszcze raz jakość.